Pułapka doskonałości

BEST

Dziś nie będzie kulinarnie, ale nieco o moich przemyśleniach. Blogowanie to świetna sprawa. Można odpocząć, ale i spełnić się. Można znaleźć w nim odskocznię od swoich problemów. Ale blogowanie jest też sposobem, żeby się rozwijać. Od kiedy zaczęłam myśleć o blogowaniu poważniej podjęłam szereg działań mających na celu poprawienie mnie, mojego bloga i moich działań. Co dokładniej chciałam uzyskać?

Pisać posty systematyczniej, w bardziej zorganizowany sposób.
Poprawić moje zdjęcia, żeby nie stanowiły najsłabszego ogniwa mojego bloga.
Poprawić wygląd bloga, żeby zachęcał do częstszego odwiedzania.
Poprawić statystyki.
Rozwijać się jako bloger i…
Nieśmiało zaczęłam myśleć o przekuciu hobby w sposób na życie

A co uzyskałam? Kolejną miesięczną przerwę w blogowaniu, bo moje wpisy nie były takie jak je planowałam. Zdjęcia nie powalały, wpisy były jakieś takie nudne i zwykłe. Przepisy były na najprostsze potrawy, bez dziwnie brzmiących składników i niesamowitych dodatków. Słowem – nie były perfekcyjne.

Tylko czy one powinny być perfekcyjne? No właśnie nie. I boleśnie zdałam sobie z tego sprawę, kiedy mój fanpage (moja fanpage?) przypomniała mi dziś, że nie opublikowałam wpisu od 24 dni! Całe trzy tygodnie (plus 3 dni)! I co ja przez ten czas robiłam?….  Szukałam perfekcji! 

Przecież nie ma perfekcji! Nie ma czegoś, co każdy by uznał za idealne. Nie ma ideałów! I dlatego moje wpisy nie będą doskonałe, ale mogą być bardzo dobre. Mogę je poprawić. Mogę bardziej urozmaicać przepisy, ale raz na jakiś czas. Mogę robić lepsze zdjęcia – i tak osobiście zauważam już poprawę. Ale nie będę dążyć już do perfekcji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s