14 luty

14 luty_zamieszana.com

Od kilku lat nie obchodzimy Walentynek. Nie stoi za tym żadna ideologia dotycząca komercyjności tego dnia, żadne akcje mówiące o tym, że ten dzień nie jest nam szczególnie potrzebny, by okazywać sobie miłość. Zwyczajnie, 14 lutego dowiedzieliśmy się, że Księżniczka będzie miała słodką przyjaciółkę już do końca jej życia.

Do tej pory pamiętam ten dzień, kiedy słowo cukrzyca pojawiło się po raz pierwszy w naszym słowniku. Od tamtej pory minęło już nieco czasu. Okres pobytu w szpitalu, nauki nowych zasad życia, przyswajania nowych terminów, wyliczania dawek insuliny, przeliczania posiłków na wymienniki – to był najtrudniejszy okres w naszym życiu.

Cukrzyca nie zostawia nam żadnego wyjścia. Musimy się nauczyć grać zgodnie z jej zasadami, one są niezmienne. I jest to bardzo złośliwy gracz, bo jest humorzasty, nieprzewidywalny i zależny od wielu czynników. I kiedy choć na pięć minut opuścisz gardę i zyskasz przeświadczenie, że wygrywasz, cukrzyca nagle zmienia zdanie i pokazuje swoje rogi.

Na szczęście, większość zasad jest znanych z góry, a pozostałych uczymy się w trakcie. Dlatego własnie każdego dnia i każdej nocy walczymy dzielnie i pokazujemy, że będziemy grać zgodnie z jej zasadami, ale pod warunkiem, że to my wybieramy grę.

Właśnie tym wpisem chciałam zacząć nową odsłonę zamieszania w garach, tym razem pod nowym adresem i pod nową nazwą. Jeżeli ktoś stoi w miejscu, to równie dobrze może się cofnąć. Ja chce i muszę przeć do przodu. Zamieszana.com ma być takim miejscem.

Mam nadzieję, że znajdziecie tu miejsce również dla siebie:)

Kasia

 

Reklamy

5 uwag do wpisu “14 luty

 1. Nie wiem czy to cenna wskazówka… pewnie przeczytałaś o tym mnóstwoar, książek, ale ostatnio byłam na konferencji zdrowotnej w Krakowie i mówili o 100% naturalnym suplemencie ProSugar, który potrafi zniwelować cukrzyce 1 i 2 typu. Został przebadany przez Instytut Profilaktyki Zdrowia i Najnowsze Laboratorium Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdobył Laureat Konsumenta i nagrodę farmaceutów (mimo iż jest tylko suplementem). Ludzie mówili o fantastycznych rezultatach…. dlatego może i u Was by mogło coś zdziałać!

  Bardzo fajny blog 🙂

  Pozdrawiam ciepło,

  Panna Joanna

  Polubienie

  • Nie wiem co to za suplement, poczytam o nim. Zawsze warto czytać o nowinkach. Na obecny stan wiedzy, cukrzycy typu 1 nie można zniwelować czy wyleczyć. Można ją ustabilizować i cieszyć się pełnią życia. Ale dziękuję za ten komentarz.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s