Duże cele na 2017 rok

duze-cele-na-2017

Jak co roku o tej porze zabrałam się za podsumowania i określanie planów na nadchodzące 12 miesięcy. W tym roku różnica polegała na tym, że część moich postanowień udało mi się zrealizować. I wiesz co? To wspaniałe, kiedy na koniec roku okazuje się, że sporo się udało zrobić a nie po raz kolejny trzeba przepisywać listę.

Podsumowując rok 2016: nie udało mi się kilka rzeczy, w tym tradycyjnie spektakularne zrzucenie nadwagi. Ale to nie do końca jest taka zupełna porażka. Bo zatrzymałam wzrost wagi a potem udało mi się trwale pozbyć 7 kg. Podkreślam słowo: trwale! Można pomyśleć, że 7 kg w rok to nie jest jakoś dużo. Zrzucić 7 kg w miesiąc? Pikuś! Ale nie przytyć znów te 7 kg to jest wyczyn! Dlatego właśnie…

Cel nr 1: kontynuacja zdrowszego trybu życia

Oczywiście, teraz po Świętach zapału jest więcej i motywacja też rośnie, ale wiem też że zmotywowana nie będę zawsze. Zrzucenie nadwagi powinno być efektem zmiany nawyków i tak to właśnie jest.

Po 2016 roku wiem też, że moje wysiłki w blogowaniu przynoszą odpowiednie efekty. Można to zobaczyć w poście z sierpnia, kiedy zamieszczałam podsumowanie pierwszego półrocza mojej działalności. Ponieważ w lutym chcę pokazać podobne podsumowanie, nie będę teraz wrzucać podsumowania w liczbach. W tym też poście pokażę jakie cele blogowe wyznaczyłam sobie na kolejny rok blogowania. Teraz tylko ogólnie, jaki główny cel mi przyświeca:

Cel nr 2: kontynuacja działań w blogowaniu

Plan w swoich założeniach  jest dobry i wymaga tylko dopracowania, więc nadal mogę go realizować. Wymaga ode mnie zaangażowania, ale to przecież jest cel w sam w sobie. Podobno, mamy większe efekty w swoich działaniach, kiedy czerpiemy przyjemność z tego co robimy. A blogowanie jest dla mnie wielką przyjemnością i możliwością.

Rok 2016 przyniósł mi jeszcze jedną informację. Moje fotografie się podobają, co jest dla mnie olbrzymim szczęściem. Nadal ćwiczę z różnymi formami i sprawdzam co mogłoby się bardziej spodobać i mnie i czytelnikom. Nie jestem perfekcjonistką, nie szukam zdjęć idealnych, ale nadal szukam tego „czegoś” i liczę na to, że w tym roku znajdę, stąd…

Cel nr 3: ćwiczyć fotografię

I nie napisałam, że mam dojść do zdjęć idealnych, bo według mnie nie ma czegoś takiego. Jest tyle gustów, różnych estetyk i ciężko znaleźć coś uniwersalnego. Ale ćwiczenia czynią mistrza i chcę się dalej szkolić.

Co do celów, które sobie postawiłam. Pogrupowałam je w cztery kategorie, jeśli mogę to tak nazwać. Pierwszą i nadrzędną kwestią jest oczywiście Księżniczka. Jej dobro, zdrowie, samopoczucie i szczęście są dla mnie bardzo ważne. I okazuje się, że jeśli zadbam o pozostałe trzy kategorie, to właśnie Księżniczka zyska najwięcej. Zaraz Wam to pokażę na grafice (moje umiejętności graficzne są koszmarne, proszę o wyrozumiałość).

cele-2017

Kategoria 1: zdrowe nawyki (zielone pole)

W te kategorii mam wyznaczone konkretne działania. Zdrowe nawyki to nie tylko żywienie, ale i ruch, nawadnianie, czytanie, relaks oraz refleksje. Jeżeli, tak jak ja, zbyt późno zorientowaliście się jakie błędy robicie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zmienić. Będzie trudniej, ale nie jest to niemożliwe

Kategoria 2: dom (czerwone pole)

Dla mnie dom to nie tylko cztery ściany, ale i też ludzie, atmosfera i porządek. Nie znoszę sprzątać, ale lubię porządek, dlatego wściekam się, kiedy musze posprzątać (wiadomo o co mi chodzi?). W 2016 roku miałam okazję przetestować w kilku zakamarkach mojego domu zasadę Konmari i musze przyznać, że właśnie w nich bałagan powrócił w najmniejszym stopniu. Tłumaczę: o ile nie odgruzuje się całego domu, lub całości z danej kategorii to bałagan będzie wracał. Dlatego celem na 2017 rok jest odgruzowanie i stworzenie odpowiedniego miejsca dla mojej rodziny, bez konieczności nadmiernego sprzątania

Kategoria 3: praca (żółte pole)

Mój blog to moje zajęcie, z którym chcę związać swoją najbliższą przyszłość. Jak już mówiłam, największą lekcją płynącą z 2016 roku jest robienie kopii zapasowych. Ta lekcja sporo mnie kosztowała. Ale wiem też, że praca w blokach czasowych jest dla mnie opcją idealną. Praca niemal pali mi się w rękach, kiedy mam pod ręką wszystko czego potrzebuję oraz kiedy po stole nie walają mi się niepotrzebne sprzęty. Organizacja, planowanie i konsekwencja- to jest właśnie ta metoda.

Ale jak widać na mojej cudownej grafice, są na niej też pola pośrednie.

Kategoria 1-2: brązowe serce

Co może wyniknąć z wprowadzenia zdrowszych nawyków, w przyjaznym domu pełnym pozytywnej atmosfery? Krótko i na temat- zdrowie! Jak widać, nie jest to działanie samo w sobie, ale naturalny wynik działań w polu dom i zdrowe nawyki

Kategoria 2-3: pomarańczowa klawiatura

Praca w posprzątanym, praktycznie zorganizowanym miejscu idzie sprawniej, efektywniej i przyjemniej. Nie ma co się oszukiwać. A tak przy okazji, kiedy mam dużo zajęć i bardzo nie mam ochoty ich robić, to wolę sprzątać (a tego też nie lubię). Ale jak jest już posprzątane, to nie mam wyjścia. I do czego to prowadzi? Trzeba posadzić szacowny tyłek za biurkiem i zrobić co trzeba, bo wymówek nie ma!

Kategoria 3-1: niebieski aparat

Zmiana nawyków żywieniowych prowadzi do poznawania nowych potraw, nowych smaków i do nowych pomysłów na wpisy blogowe. Naturalnie do nowych form w fotografiach również. Na blogu pokazuję to co ja i moi najbliżsi rzeczywiście jemy, dlatego takie zmiany jak nasze nawyki wpływ mają na posty blogowe.

Po środku, na honorowym miejscu jest oczywiście moje serce, Księżniczka. I widać tu jak bardzo ona na tym skorzysta. Wszystko czarno na białym (no kolorowo na białym), ale czytelnie!

Jakie są Wasze cele na 2017 rok? Plany, cele, postanowienia czy wyzwania? A może idziecie na żywioł?

Reklamy

14 uwag do wpisu “Duże cele na 2017 rok

  1. zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi z tą grafiką – że Ty niby nie umiesz ich tworzyć??! Przecież jest świetna! Czytelna, konkretna i z sensem – od razu widać „kolorowo na białym” o co chodzi.
    Życzę Ci realizacji Twoich celów!

    Polubienie

  2. Pingback: Rok blogowania i ciastka cytrynowe – Zamieszana.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s